احداث دیالیز بیمارستان توسط یکی از شهروندان کنگاوری

دیالیز

کارمند بازنشسته‌ای که تمام پس‌انداز خود را صرف کار خیر و ماندگار کرد

علی جان شریف‌زاده با اهدای مبلغ ۱۵۰میلیون تومان پاداش پایان خدمت خود بانی خیر ساخت بخش دیالیز بیمارستان چمران کنگاور شد. 

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، کارمند بازنشسته‌ای که در دو مقطع زمانی یک بار فرزندش دکتر کامبیز و سپس دیگر فرزندش مهندس فرهاد را از دست داده، تمام پس‌انداز خود را جمع کرده و با مشارکت مجمع خیرین سلامت استان کرمانشاه اقدام به این کار خیر و ماندگار کرد.
قنبری، مدیر عامل مجمع خیرین سلامت، در حاشیه مراسم افتتاحیه که با حضور مسئولین برگزار شد بیان کرد: اشاعه خدمات دیالیزیک از مهم‌ترین خدمات سیستم سلامت کشور است که در همین راستا توسط مجمع خیرین در بیمارستان دکتر چمران کنگاور بخش دیالیز با افزودن ۸ تخت به ظرفیت تخت‌های بخش دیالیز استان راه‌اندازی شد.
قنبری با اشاره به این‌که کل هزینه ساخت بخش دیالیز دویست و پنجاه میلیون تومان و با زیر بنای ۲۳۰ متر می‌باشد گفت وقتی از نیت خیر و خداپسندانه آقای شریف‌زاده مطلع شدیم که می‌خواهد پس‌انداز خود را که تمام داشته‌اش است برای ساخت بخش دیالیز هدیه کند تمام سعی خود را به کار بردیم تا در درجه اول مابقی هزینه را، که مبلغی بیش از یکصد میلیون تومان بود، با کمک خیرین جمع‌آوری کنیم و بحمدلله با کمک‌های کوچک، حتی به اندازه پنج هزار تومان، توانستیم مابقی اعتبار ساخت پروژه را به دست آوریم و ظرف مدت شش ماه بخش دیالیز ساخته شده و برای بهره‌برداری تحویل شبکه بهداشت و درمان شهرستان شد.

در پایان قنبری تصریح کرد: آقای علیجان شریف‌زاده، این خیر شریف، که زاده کنگاور و ساکن تهران است، زادگاه خود را برای این کار خیر و ماندگار انتخاب کرد؛ سخاوت و مناعت ایشان ستودنی است، هم اکنون مجمع خیرین سلامت در نظر دارد برای ساخت خانه بهداشت آگاه علیا سنقر، اورژانس بین جاده‌ای مرصاد، ساخت سرویس‌های بهداشتی برای روستاهای مناطق محروم و…. کمک‌های مردمی را جمع‌آوری کرده و از تک‌تک افراد جامعه برای حضور و مشارکت در ساخت پروژه‌های مجمع خیرین سلامت استان دعوت به عمل آورد.